سئو SEO چیست؟

تعریف خلاصه و عامیانه از سئو را میتوان این گونه بیان کرد که شما می توانید با استفاده از راهکارهای مختلف، وبسایت خود را بیشتر به نمایش افرادی که به دنبال خدمات یا بیزینس شما هستند، بگذارید.

تعریف ساده  از سئو:

با یک مثال ساده میخواهم سئو را برای شما تعریف کنم. تصور کنید جمعیت زیادی در حال تلاش برای عبور از یک در برای خروج از یک سالن هستند و شما هم بین این جمعیت هستید. همه در حال تلاش برای رسیدن به این در هستند. شما راه حلی دارید که مسیر کوتاه تری را باید طی کنید تا به در خروج برسید. عده ایی هم دورترین مسیر را برای رسیدن به در خروج را انتخاب می کنند. عده ایی هم در صدد فریب هستند تا به در خروجی برسند.

آن دسته از کسانی در این مسیر موفق هستند که نه به فکر فریب دیگران هستند و نه دورترین مسیر را برای رسیدن به در خروجی انتخاب کردند.

کلمه کلیدی

حتما برای شما پیش آمده است که در گوگل به دنبال مطلبی باشید و آن کلمه ایی که به ذهن شما میرسد را در قسمت جستجوی گوگل نوشته اید و آن را سرچ کرده اید. به این کلماتی که کاربران آن را در قسمت جستجوی گوگل سرچ می کنند، کلمه کلیدی می گویند.

هر بیزینس و کسب و کاری برای خود دارای کلمات کلیدی مختلف و استراتژیکی هست که با استفاده از این کلمات می توانید خود را به بالاترین مرتبه در گوگل برسانید.

سئو
سئو

قانون کپی رایت

یکی دیگر از کارهایی که باید برای بهتر دیده شده وبسایتتان انجام دهید استفاده از تصاویر شخصی خودتان است. رباتهای گوگل تصاویر را بخوبی تشخیص می دهند و اگر شما از تصاویر دیگری در وبسایتتان استفاده کنید، نه تنها به افزایش بازدید سایتتان کمک نکرده اید، بلکه شما باعث شدید که سایتتان توسط گوگل بلاک شود.

گوگل به قانون کپی رایت حساس است و مطالب و عکسهایی که از سایت دیگر کپی کرده باشید را تشخیص میدهد و باعث بسته شدن سایتتان می شود.

تولید محتوا

یکی از مهمترین بخشهای سئو در وبسایت شما تولید محتوا در چهارچوب الگوریتم های گوگل می باشد. اگر شما در راستای اهداف و الگوریتمی که گوگل مشخص کرده است، محتوا و مطلب تولید کنید مسیر را برای رسیدن به درب خروج و فتح قله گول را کوتاه تر و آسان تر کرده اید.

تداوم سئو

تصور کنید شما جمعیت را پشت سر گذاشتید و به درب خروج نزدیک شدید و در این نقطه دست از تلاش بردارید و اطمینان حاصل کنید که دیگر به درب خروج رسیده اید و دیگر خیالتان راحت است. اما باید بگویم سخت در اشتباه هستید. چون لحظه ایی قفلت کنید باعث میشود سیل جمعیت شما را به نقطه اولیه برگرداند و تمام تلاشتان بر باد رود. پس باید تلاشتان را متوقف نکنید.

پیشنهاد دوستانه به مدیران کسب و کار
اکثر مدیران درک زیادی از کار سئو ندارن و این باعث میشود که به کسانی که در این زمینه فعالیت می کنند اطمینان خاطر نداشته باشند. چون سئو یک کار پشت پرده می باشد و تاثیرات آن در دراز مدت روی بیزینس شما کاملا مشهود می شود. لطفا قبل از شروع این فرآیند مهم در انتخاب افراد مورد اطمینان خود دقت لازم را به عمل آورید تا باعث شود این مسیر سخت را زودتر به سرانجام برسانید.

شما عزیزان میتوانید برای مشاوره رایگان با تیم متخصص سئو کانون تبلیغاتی وریا تماس بگیرید تا از خدمات مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *