[home_parallax2 titles=”%5B%7B%7D%5D” btnlink=”#section-side-2″ number=”4″]
[heading text=”عکاسی مدلینگ چیست” tag=”h1″ align=”center”][line_solid icon=”circle”]

عکاسی مدلینگ چیست


عکاسی مدلینگ و عکاسی آتلیه به عنوان یکی از شاخه های عکاسی نیز مورد توجه عکاسان و صاحبان مد و طراحان لباس و پوشاک قرار گرفته است.گروهی دیگر از انسانها هستند که با گرفتن این مدل از عکسها و علاقه به داشتن عکسهایی شبیه به عکسهای روی جلد مجله های مد و فشن  به این سبک از عکس (عکاسی مدلینگ) علاقه زیادی دارند که در کشور ما نیز در بین جوان ها بسیار رایج است.

اغلب خانم ها آقایون با دوربین گوشی تلفن همراه خود که امروزه به دوربین های خوبی نیز مجهز هستند اقدام به گرفتن این نوع عکسها در طبیعت و مکانهای زیبا می کنند. اما عکاسی مدلینگ کاملا با آن چیزی که در ذهن عوام است متفاوت است.

عکاسی مدلینگ احتیاج به یک سری از تجهیزات کاملا حرفه ایی و همچنین یک مدل با لباس مناسب جهت معرفی یک محصول (لباس و پوشاک) می باشد.

در این نوع از عکاس هایی که توسط دوربین تلفن همراه گرفته می شود از افکتهای آماده توسط نرم افزارهای مختلف استفاده می شود. که این افکتها با دوربین عکاسی حرفه ایی با تنظیمات دستی به صورت کاملا حرفه ایی عکاسی می شود.

طراحان لباس در عکاسی مدلینگ

طراحان پوشاک و لباس اولین گروهی هستند که در یک پروژه مدلینگ شروع به فعالیت می کنند. آنها با طراحی انواع پوشاک ، کیف و کفش ، زیورآلات و  محصول دیگر که در کیفیت زندگی انسان امروزه از اهمیت زیادی برخوردارند، می توانند خلاقیت و زیبایی را در هم بیامیزند. یک طراح مد و لباس به وسیله عکاسان خبره و کارآزموده برای به نمایش در آوردن محصولات خود و ارائه کارهایش به تولیدکنندگان و جلب نظر آنها از عکاسی مدلینگ استفاده می کند و از عکس های گرفته شده در تبلیغات و بازار کاری خود استفاده می کنند .

عکاسی آتلیه ایی

بیساری از دوستان، عکاسی مدلینگ را عکاسی آتلیه ایی نیز می نامند. این اصطلاح در عوام رایج است. در عکاسی آتلیه ایی میتوان از فضاهای زیادی که از قبل توسط تیم عکاسی تدارک دیده شده است و با نور پردازی مناسب عکس های زیبایی را خلق کرد. امروزه با ترویج استفاده جوانها و اکثر مردم دنیا و استفاده از این نوع عکسها در صفحه های شخصی افراد، این نوع از عکاسی مورد توجه قرار گرفته است.

 

تجهیزات و محل های مناسب برای عکاسی مدلینگ

عکاسی مدلینگ در بیشتر وقت ها نیاز به تجهیزاتی حرفه ایی دارد. مانند:

  • رفلکتور
  • سافت باکس
  • فلش های چتری و …

همچنین عکاسی مدلینگ به لنزهای زوم  نیز نیاز دارد.
لوکیشن و محل مناسب برای عکاسی مدلینگ و عکاسی آتلیه ایی از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد. که بهترین و مناسب ترین محل را با توجه به سلیقه و مشورت تیم عکاسی و طراح لباس انتخاب می شود.. محل هایی مانند

  • برف ,
  • کویر ,
  • کوه ,
  • باغ یا عمارت ,
  • و یا داخل استودیو و …

انتخاب لباس شما نیز بسیار حائز اهمیت می باشد. که باید با توجه به مد سال و علاقه شما باشد.

 

استودیو عکاسی وریا به شما این اطمینان را می دهد که به بهترین شکل ممکن شمارا و کارتان را به تصویر بکشد. جهت مشاوره با تیم عکاسی وریا با ما در تماس باشید.