فهرست محتوا

عکاسی مبلمان

هدف در عکاسی از محصول جلب نظر و در نهایت فروختن محصول است. در نتیجه، چیدمان در عکاسی مبلمان با توجه به علوم روانشناختی چیدمان بسیار مهم است که این فقط از یک دکوراتور حرفه ای بر می آید.

در عکاسی تبلیغاتی از مبلمان علاوه بر در اختیار داشتن تجهیزات کامل عکاسی ، باید نکات مهمی را در نظر گرفت که در ذیل به آن اشاره خواهد شد:

1. اول از همه شروع به تحقیق و بررسی همه جانبه در زمینه انواع مبلمان و شاخص های مهم این صنعت نمائید و انواع مبلمان را از نظر ساختار،شکل ظاهری، مواد اولیه، جنس چوب و پارچه بررسی کنید تا با صنعت مبلمان و مراحل تولید آن آشنا شوید. بدین منظور می توانید از سایت های برند مبلمان ایرانی و خارجی دیدن نمائید.

2. در مرحله بعد نگاهی به نمونه کارهای عکاسی تبلیغاتی از مبلمان توسط آتلیه های مطرح و معتبر ایرانی و خارجی بیاندازید. البته متاسفانه شرکتهای ایرانی که در این حوزه از عکاسی صنعتی وارد شده اند دارای نمونه کارهای موفقی نبوده اند. بنابراین به شما پیشنهاد میکنیم که از نمونه کارهای خارجی و سایت شرکت های مطرح عکاسی صنعتی بین المللی دیدن کرده تا با اصول عکاسی مبلمان آشنا گردید. در ذیل شما را با یک شرکت مطرح بین المللی که در زمینه عکاسی صنعتی، بخصوص در شاخه عکاسی مبلمان فعالیت می کند آشنا خواهیم کرد. HDTWO یکی از مطرح ترین استودیو های عکاسی صنعتی در انگلیس می باشد که تجربیات و نمونه کارهای موفقی در زمینه عکاسی صنعتی بخصوص در بخش عکاسی مبلمان دارد. در ویدئوی زیر می توانید با فعالیت های این شرکت بیشتر آشنا شوید.

3. برای شروع پروژه باید تجهیزات نورپردازی و عکاسی صنعتی را به لوکیشن مورد نظر منتقل کنید و در طی انجام کار با توجه به تنوع مدلها، عکسهای مختلفی از هر مدل با توجه به خلاقیت های ذاتی خود و ایده های جدید و حس زیبایی شناسی کار، در زوایای مختلف بگیرید و برای تطبیق رنگ عکسها با خود مبلمان ، تغییراتی در نورپردازی انجام دهید. زیرا یکی از نکات مهم و اساسی در عکاسی صنعتی نورپردازی دقیق و اصولی است. بنابراین برای بدست آوردن بهترین کیفیت در عکاسی مبلمان و دکوراسیون داخلی، استفاده از فضاهای بزرگ و مناسب، بکارگیری تجهیزات وتکنیک های نورپردازی از فاکتورهای اساسی در این شاخه از عکاسی به شمار می رود.

4. در عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی از مبلمان دو نکته اساسی وجود دارد که اولی کنترل خیلی خوب نور و رنگ و دومی نوع چیدمان مبلمان با توجه به حجم بزرگ محصولات مبلمان است.

5. پس از پایان مراحل عکاسی مبلمان، عکس ها را جهت ویرایش به قسمت ادیت استودیو عکاسی خود منتقل کرده و آنرا به طراح مربوطه تحویل دهید. در این مرحله از عکاسی صنعتی، تغییرات و اصلاحاتی در زمینه رنگ و نور انجام می شود و مواردی که به علت محدودیت های لوکیشن عکاسی، در عکسها وجود دارد ویرایش و پردازش می شوند و در آخر با طراحی و ایجاد المانهای تبلیغاتی بر روی عکسها پروژه عکاسی صنعتی از مبلمان را به پایان می رسانید و آنرا به کارفرما تحویل می دهید.

مجموعه هنری وریا با هدف دستیابی به کیفیت کشورهای صاحب نام در این شاخه از صنعت و با توجه به تجارب ارزشمند خود در حیطه عکاسی مبلمان و با بکارگیری از دانش طراحان با سابقه و حرفه ای جهت ایجاد تصاویری شگفت انگیز، آماده است انجام پروژه های عکاسی از مبلمان تولیدکنندگان و شرکت های مبلمان خانگی و اداری را به عهده گیرد.

4 دیدگاه در نکات مهم در عکاسی مبلمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *